23 Haziran 2018 Cumartesi

Fakülte-Sanayi Koordinatörlüğü “Temel İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi” Düzenledi

15 Mayıs 2015 Cuma 16:43 tarihinde eklendi | 1850 defa okundu

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında İşyeri Eğitimi’ne gidecek öğrenciler için Fakülte-Sanayi Koordinatörlüğü tarafından “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenlendi.

Öğleden önceki oturumda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş İzmir Grup Başkanlığına bağlı İş Müfettişi Yardımcısı Sayın Hakan KILAR tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında temel eğitim verildi.

Deneyimlerine ve tecrübelerine zaman zaman yer vererek gerçekleştirdiği sunumunda KILAR’ın akabinde İş Müfettişi Yardımcısı Sayın M. Fatih SARILAR öğrencilere İş Kazaları’nın önemi, tehlikeleri, hukuki yaptırımları, maddi ve manevi dezavantajlarının yanı sıra güvenlik unsurunun çalışma hayatındaki yeri ve önemi hakkında bilgi verdi.

Öğleden sonra gerçekleştirilen oturumda Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sayın Emre SANCAK tarafından öğrencilere “Yüksekte Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği” hakkında ve yine Fakültemiz İmalat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Sayın Adnan ÇALIK tarafından “Kaynak İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verildi.

Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları verilirken, eğitmenlere Fakülte Sanayi Sekreteri M. Nesim DİKMEN tarafından teşekkür belgesi ve hediyeler takdim edildi.

 

SUNUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İŞYERİ EĞİTİMİ NEDİR?

İşyeri Eğitimi, örgün eğitim koşulları altında öğrenciye verilemeyen bilgi, beceri, deneyim, uygulama ve işyeri görgüsünün bir müfredat kapsamında, sanayi-okul-öğrenci işbirliği ile öğrencilerimize -yeni nesil mühendislere- kazandırılmasını amaçlayan bir proje, bir uygulamadır.